Warsztaty ogrodnicze

9 maja 2018 r. uczniowie klasy III  wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych zorganizowanych na terenie Hurtowni art. ogrodniczych „Semi” w Kaliszu. Prowadzącym warsztaty był p. Witold Czuksanow – autor wielu książek i poradników o tematyce ogrodniczej. Celem warsztatów było promowanie ogrodnictwa i rozbudzanie w dzieciach zainteresowań przyrodniczych poprzez zachęcanie najmłodszych miłośników zieleni do wspólnego sadzenia roślin.

Dzieci pod okiem fachowca nauczyły się przesadzać rośliny doniczkowe, dowiedziały się jak należy o nie zadbać, aby długo pięknie kwitły. Posadzone w doniczkach rośliny zabierały ze sobą do domu.

Na dzieci czekały także dodatkowe atrakcje. Po ciężkiej pracy mogły napić się soku i skosztować waty cukrowej oraz miło spędzić wolny czas na zjeżdżalni i zamku dmuchanym.

To było wyjątkowe spotkanie.

Wyjazd na warsztaty ogrodnicze do Kalisza został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cekowie-Kolonii, za co bardzo dziękujemy.