Warsztaty z Michałem Zawadką - autorem książek dla dzieci i młodzieży

24 maja 2018r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach „ Historia pisma” z pisarzem, autorem bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży Panem Michałem Zawadką.
Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z powstaniem różnego rodzaju pisma od początku ludzkości do czasów współczesnych.

Pokazując dzieje pisma, Pan Michał zabrał wszystkich w niezwykłą podróż do magicznego świata książki i pisma.  Dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w warsztatach: wspólnie z Panem Michałem zapolowały na mamuta i węglem tworzyły jaskiniowe opowieści, poznały faraonów i pierwsze biblioteki, odkryły tajemnice alfabetu, pisały pismem kipu, zamieniły się w plemię indiańskie, dowiedziały się, czego 2000 lat temu dokonał chiński włókiennik, poznały czcionkę Gutenberga i odkryły tajemnicę niewidzialnego świata książek.

Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim przez cały czas trwania warsztatów.

Spotkanie zostało zorganizowane  w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamieniu z inicjatywy Pań bibliotekarek: Dyrektora Biblioteki Pani Barbary Konwińskiej oraz Pani Kingi Ballion.

Dziękujemy za zorganizowanie i zaproszenie na  bardzo ciekawe i pouczające warsztaty.