Wycieczka do ZOO do Wrocławia

Dnia 25 maja 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami oraz uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej w Morawinie uczestniczyli w wycieczce do ZOO do Wrocławia.

Dzieci miały możliwość zobaczyć różne gatunki zwierząt na własne oczy w warunkach dostosowanych do poszczególnych gatunków. Wspólnie z opiekunami i rodzicami spacerowały alejkami zoo podziwiając  zwierzęta. Nie obyło się bez wizyty w Afrykarium, gdzie pani przewodnik oprowadziła i zaznajomiła nas ze zwierzętami tam przebywającymi, np. hipopotamy, syreny morskie, pingwinki afrykańskie oraz różne gatunki zwierząt wodnych i nie tylko. Ogromne emocje wywołało u dzieci przejście tunelem, gdzie przez szkło widać było przepływające nad dziećmi np. rekiny lub ogończe. Była to wspaniała lekcja przyrody.