Wycieczka do Bajkolandu i Straży Pożarnej do Kalisza

Dnia 30 maja 2018 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Morawinie uczestniczyły w wyjeździe do Straży Pożarnej w Kaliszu oraz do centrum zabaw ruchowych „Bajkoland”.

Dzieci dzięki życzliwości panów strażaków zapoznały się z praca strażaka, zobaczyły profesjonalny sprzęt potrzebny w pracy strażaka.  Dzieci podziwiały wozy strażackie zarówno te służące na lądzie do ratowania życia ludzkiego z pożarów, wypadków itp., jak również łodzie, pontony wykorzystywane do pracy na wodzie. Dzieci przymierzały strój strażaka, obserwowały zjazd strażaków po rurze umożliwiającej jak najszybsze dotarcie do wozów strażackich, zapoznawały się z terenem służącym do treningu strażaków, jak również same sprawdzały swoje umiejętności ruchowe przechodząc po równoważni przy asekuracji opiekunów i panów strażaków. Następnie dzieci  świetnie bawiły się w Bajkolandzie w kulkach, zjeżdżając ze zjeżdżalni, pokonując różne przeszkody. Zmęczone i zadowolone powróciły do szkoły.