Gminna Mała Olimpiada Matematyczno - Sportowa

30 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się Gminna Mała Olimpiada Matematyczno – Sportowa zorganizowana przez Dyrektora Szkoły Magdalenę Zgirską i wychowawczynię klasy III Renatę Błaszczyk. W rywalizacji udział wzięli uczniowie  klas III szkół podstawowych z  Kosmowa, Kamienia,  Cekowa i  Morawina.

Uczniowie w pierwszej części Olimpiady musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych. Najlepszymi matematykami okazali się : Wiktor Tereszkiewicz ( SP w Kamieniu, I miejsce), Wiktoria Maciejewska  (SP w Cekowie, II miejsce), Bartłomiej Galuba ( SP w Kosmowie, III miejsce), Ewa Nogaj ( SP w Cekowie, III miejsce), Aleksandra Wosiek ( SP w Morawinie, III miejsce).  Zwycięzcy otrzymali dyplomy  i nagrody. W drugiej części Olimpiady uczestnicy  wzięli udział w konkurencji sportowej na czas połączonej z zabawami matematycznymi.

Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwał doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej Pani Małgorzata Kraszkiewicz.

W ogólnej klasyfikacji  I miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej  w Kosmowie  oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej  w Cekowie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Kamieniu, III miejsce Szkoła Podstawowa Morawinie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Olimpiady gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.