Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie

20 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka uczniów kl. I-III do Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie. Uczniowie obejrzeli ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Część z nich była interaktywna, uczniowie samodzielnie je uruchamiali.

Dzieci zaskakiwała oryginalność i tematyka makiet. Makiety przedstawiały m.in. sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata, interaktywne kolejki, postacie z bajek PRL-u, makietę wesołego miasteczka pełną świateł i barw. Wystawa wsparta była licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwalało uczniom na poznanie wielu ciekawych faktów. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których wykonywały zabawkę z drewna  /zabierały ją do domu/. Uczniowie byli na seansie w kinie 6D i  kapsule wrażeń, które dostarczyły dzieciom niesamowitych przeżyć.