17 września 1939 roku

-  PAMIĘTAMY -

Dnia 18 września  2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 79. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę.  Dokładnie 79 lat temu, 17 września 1939 roku, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. Uczniowie biorący udział w apelu i cała społeczność szkolna oddała hołd tym wszystkim,  którzy  zginęli podczas działań wojennych prowadzonych z  Rosją Sowiecką, uczciła pamięć tamtych dni i tamtych bohaterów.

Akademię przygotowała p.Teresa Chrzęściewska – nauczycielka historii.