Narodowe Czytanie

28 września 2018 r. odbyła się nasza szkolna edycja Narodowego Czytania. Fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w wykonaniu pań: Dyrektor szkoły p. Magdaleny Zgirskiej oraz pań uczących w tym dniu w klasach starszych  wysłuchali uczniowie klas V – VIII.

Ponieważ następnego dnia przypadał Światowy Dzień  Głośnego Czytania dotychczasowi słuchacze z klas VII i VIII zamienili się w lektorów i z zacięciem aktorskim przeczytali  adaptację inscenizacji  Aleksandry Sroczyńskiej – Kisser „Książka przed sądem”.  „Czy my jeszcze jesteśmy potrzebni”? – z niepokojem pytali wszystkich uczniów i przedszkolaków przedstawiciele klas V i VI, którzy wcielili się w bohaterów baśni, narzekając, że w dzisiejszych czasach dzieci nie sięgają po książki. Jednak działania Czarownicy okazały się skuteczne, ponieważ najmłodsi słuchacze bez problemów poradzili sobie z zagadkami przygotowanymi przez występujących.

Uczniów przygotowała p. Janina Kraszkiewicz. O dekorację zadbała p. Aldona Marciniak.