DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Czas jesiennego zbioru ziemniaków stał się okazją do świętowania i zapoznania się z tym pysznym i wartościowym warzywem. Dzieci starannie przygotowały się do tego wydarzenia. Król ziemniak przybrał niecodzienne kształty i postaci. Ogłoszony konkurs plastyczny „Ziemniaczek-Cudaczek” stał się hitem!

Przedszkolaki za wspaniałe prace plastyczne zostały nagrodzone dyplomami.

Z wypiekami na twarzach dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki „Jak wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek”.

Mamusie naszych milusińskich po raz kolejny okazały się niezawodne. W czasie gdy dzieci brały udział w zawodach sportowych, gdzie ponownie głównym bohaterem był ziemniak, przygotowały dla przedszkolaków pyszne frytki i tradycyjne ziemniaki z ogniska.

Po konkursach pełnych emocji cała społeczność przedszkolna zasiadła do ucztowania.

Zakończeniem imprezy było wręczenie przez Panią dyrektor Magdalenę Zgirską symbolicznych nagród dla wszystkich uczestników.

Nasze spotkanie było okazją do integracji oraz wymiany doświadczeń i planowania dalszej pracy.