Kolejny raz biliśmy rekord...

16 października 2018 roku w "Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca" uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największa liczbę osób, zainicjowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Głównym celem akcji było propagowanie i nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia, ale również pokazanie całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się prowadzenia prawidłowych uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP. Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie klasy VII i VIII, przystąpili do uciskania i prowadzenia oddechów na 5 fantomach. Robili to nieprzerwanie przez 30 minut w rytm utworu „Stayin' Alive” zespołu Bee Gees, który znakomicie oddaje tempo uciskania. Szkoła Podstawowa w Morawinie włącza się od początku w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". 16 października najstarsi uczniowie mogli po raz kolejny już utrwalić swoje umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pokazać innym, jak ważny w życiu jest temat pierwszej pomocy przedmedycznej.