Nietypowa lekcja przyrody

11 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja przyrody. Z pokazem różnego rodzaju doświadczeń przyrodniczych przybył do naszej szkoły pan Mateusz Łucki, który z wykształcenia jest nauczycielem chemii.

Rozpoczął swój pokaz od przedstawienia uczniom zasady działania prawa Bernoulliego, omówił właściwości takich gazów jak hel, butan, czy wodór. Pokazał również, jak należy zachowywać się z tymi gazami i jakie niebezpieczeństwo może nieść nieostrożne obchodzenie się z nimi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia, do przeprowadzenia których potrzebował pomocy naszych uczennic i uczniów. Wiele radości dostarczyło dzieciom obcowanie z helem, po którym wszystkim zmieniał się głos. Na szczególną uwagę zasłużyły „płonące dłonie” czy kontrolowany wybuch wodoru. Poza tym, że doświadczenia wzbudzały ogromne zainteresowanie i były wykonane naprawdę profesjonalnie i w sposób spektakularny, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób niektóre z nich, samemu można bezpiecznie wykonać w domu. Mamy nadzieję, że pan wróci do nas  w przyszłym roku z nowym pokazem, na który z wielką niecierpliwością oczekujemy.