Szkolny Konkurs Ekologiczny „EKO-BOMBKA”

W ramach projektu Kaliskiej Przygody z Odpadami realizowanego w naszej szkole został ogłoszony dla uczniów klas I - VIII i oddziału przedszkolnego 5/6 latków Szkolny Konkurs Ekologiczny pt. „EKO-BOMBKA”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie bombki z odpadów i materiałów ekologicznych.

Według źródeł pierwsze choinkowe bombki pojawiły się w Polsce w XIX w. Były wykonywane ze szkła dmuchanego i początkowo imitowały orzechy i inne owoce, ale  z czasem wzornictwo wzbogacało się o bombki w kształcie przedmiotów codziennego użytku, np. bucików, parasolek, instrumentów muzycznych czy też postaci zwierzątek i pajaców.

Celem konkursu było pobudzenie zainteresowania dzieci problemami ochrony środowiska związanymi z nieprawidłową gospodarką odpadami, zapoznanie uczniów z ideą recyklingu oraz  rozbudzenie uczniowskiej kreatywności i pomysłowości.

Na konkurs napłynęło wiele pięknych, oryginalnych bombek wykonanych z materiałów naturalnych oraz pozyskanych w ramach recyklingu. Łącznie napłynęły 52 bombki o niepowtarzalnych wzorach i motywach świątecznych.

W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

Klasy I- III oraz oddział przedszkolny 5/6 latków

I miejsce - Małgorzata Tarnowska, klasa II

II miejsce- Oliwier Ciupek, oddział przedszkolny 5/6 latków

III miejsce- Szymon Witczak, klasa III

Wyróżnienia: Gabriela Serbin, klasa II, Szymon Majda, oddział przedszkolny 5/6 latków  oraz Paweł Witczak, klasa I.

Klasy IV- VIII

I miejsce -Aleksandra Wosiek, klasa IV

II miejsce- Olga Konopa, klasa V

III miejsce- Gabriela Bończyk, klasa V

Wyróżnienie: Gabriela Marczyńska, klasa VIII.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyła Pani dyrektor szkoły Magdalena Zgirska i drobne upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych prac!

Dziękujemy również naszym najmłodszym uczestnikom konkursu z oddziału przedszkolnego 5/6 latków i gratulujemy Im pierwszych sukcesów. Słowa podziękowania za włączenie się w nasze ekologiczne działanie kierujemy również do wszystkich rodziców.

Koordynatorzy projektu: Renata Błaszczyk i Ewa Marczyńska.