Aktualności

 

Szkolny Konkurs Ekologiczny „EKO-BOMBKA”

 

W ramach projektu Kaliskiej Przygody z Odpadami realizowanego w naszej szkole został ogłoszony dla uczniów klas I - VIII i oddziału przedszkolnego 5/6 latków Szkolny Konkurs Ekologiczny pt. „EKO-BOMBKA”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie bombki z odpadów i materiałów ekologicznych.

 

Według źródeł pierwsze choinkowe bombki pojawiły się w Polsce w XIX w. Były wykonywane ze szkła dmuchanego i początkowo imitowały orzechy i inne owoce, ale  z czasem wzornictwo wzbogacało się o bombki w kształcie przedmiotów codziennego użytku, np. bucików, parasolek, instrumentów muzycznych czy też postaci zwierzątek i pajaców.

 

Celem konkursu było pobudzenie zainteresowania dzieci problemami ochrony środowiska związanymi z nieprawidłową gospodarką odpadami, zapoznanie uczniów z ideą recyklingu oraz  rozbudzenie uczniowskiej kreatywności i pomysłowości.

 

Na konkurs napłynęło wiele pięknych, oryginalnych bombek wykonanych z materiałów naturalnych oraz pozyskanych w ramach recyklingu. Łącznie napłynęły 52 bombki o niepowtarzalnych wzorach i motywach świątecznych.

 

W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

 

Klasy I- III oraz oddział przedszkolny 5/6 latków

I miejsce - Małgorzata Tarnowska, klasa II

II miejsce- Oliwier Ciupek, oddział przedszkolny 5/6 latków

III miejsce- Szymon Witczak, klasa III

Wyróżnienia: Gabriela Serbin, klasa II, Szymon Majda, oddział przedszkolny 5/6 latków  oraz Paweł Witczak, klasa I.

 

Klasy IV- VIII

I miejsce -Aleksandra Wosiek, klasa IV

II miejsce- Olga Konopa, klasa V

III miejsce- Gabriela Bończyk, klasa V

Wyróżnienie: Gabriela Marczyńska, klasa VIII.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyła Pani dyrektor szkoły Magdalena Zgirska i drobne upominki.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych prac! 

Dziękujemy również naszym najmłodszym uczestnikom konkursu z oddziału przedszkolnego 5/6 latków i gratulujemy Im pierwszych sukcesów. Słowa podziękowania za włączenie się w nasze ekologiczne działanie kierujemy również do wszystkich rodziców.

 

Koordynatorzy projektu: Renata Błaszczyk i Ewa Marczyńska.

 

images/tmp/outputImages/640_ekobombka1.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka10.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka11.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka12.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka13.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka14.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka15.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka16.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka17.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka18.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka19.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka2.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka20.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka3.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka4.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka5.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka6.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka7.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka8.jpgimages/tmp/outputImages/640_ekobombka9.jpg