"Młodzież Zapobiega Pożarom"

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Morawinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięli uczniowie wszystkich szkół Gminy Ceków-Kolonia.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Aleksandra Szoll, Nikola Szoll, Karolina Kiczman (grupa I młodsza) oraz Piotr Nowakowski, Dawid Janczak i Bartosz Konopa (grupa II starsza). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, prowadzenia akcji ratowniczych, znajomości sprzętu gaśniczego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz historii pożarnictwa.

Wyniki turnieju, po dwóch etapach (pisemnym i ustnym):

grupa młodsza - klasy IV - VI

1 miejsce - Aleksandra Szoll  SP Morawin

2 miejsce - Karolina Kiczman  SP Morawin

3 miejsce - Nikola Szoll  SP Morawin oraz Krzysztof Stasiak  SP Kamień

grupa starsza - klasy VII, VIII, III gimnazjum

1 miejsce - Piotr Nowakowski  SP Morawin

2 miejsce - Milena Koniak  SP Kamień

3 miejsce - Maja Wencfel  SP Ceków, Aneta Augustyniak  SP Kosmów,

Dawid Janczak SP Morawin

Wszyscy uczniowie, w opinii komisji: Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Cekowie-Kolonii Zenona Antczaka, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Morawinie  Pawła Kantorskiego, oraz Druhów OSP Morawin Karola Musidlaka i Dominika Chabrasia, byli bardzo dobrze przygotowani i reprezentowali wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Aleksandra i Karolina z grupy młodszej oraz Piotr i Milena z grupy starszej zakwalifikowali się do udziału w eliminacjach powiatowych. 23 marca wezmą udział w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Mycielinie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że chcą uczyć się eliminowania skutków wypadków, katastrof, klęsk żywiołowych oraz niesienia pomocy poszkodowanym i zagrożonym, a Oli, Karolinie, Milenie i Piotrkowi życzymy kolejnych sukcesów oraz spełnienia się w zawodzie strażaka, na razie ochotnika, a może w przyszłości zawodowca.