"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty."

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą, która będzie coraz krótsza, a dzień coraz dłuższy. Ten kto jest znakomitym obserwatorem, może już ujrzał wiosnę, usłyszał  i poczuł. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.

Właśnie tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie naszej szkoły szukali pierwszych oznak wiosny... Wszyscy w zielonych strojach, już od samego rana, przygotowywali wiosenne sałatki i kanapki. Było pachnąco, zielono, wesoło i smacznie! A wiosna, jak to wiosna, trochę kapryśna była tego dnia... Zima zamknęła wrota pieczary, w której przebywała podczas jesiennych chłodów oraz zimowych mrozów i nie mogła przylecieć z ptakami i okryć ziemię zielenią oraz kolorowym kwieciem.                        Musieliśmy udowodnić, że jesteśmy  gotowi na jej przyjście... Odważniejsi przedstawiciele klas przebrani za "radosne małe wiosenki" odtańczyli wiosenny taniec z Marzanną, a później wszystkie dzieci oraz uczniowie postanowili pożegnać zimę zabawą.

Mamy nadzieję, że dzięki temu już w kolejne dni zrobi się cieplej i przyjemniej.

Po wspólnej zabawie wszyscy wrócili do klas na zabawy wiosenne, wspólne posiłki, ciekawe filmy, a chętni uczniowie mogli zmierzyć się w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Przed południem uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły spędzić miło czas przy ognisku i kiełbaskach.

Na koniec dokonaliśmy najważniejszego... Starym zwyczajem spaliliśmy symbol zimy i głośnymi okrzykami, gwizdkami, trąbkami... przywołaliśmy wiosnę.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony dzień.

Teraz już tylko czekamy na piękne, słoneczne i ciepłe dni.