Spotkanie literacko-muzyczne „Śpiewająca Biblioteka”

16 maja 2019 r. uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami p. Mariolą Kubiak, p. Anną Witczak i p. Renatą Błaszczyk uczestniczyli w spotkaniu literacko - muzycznym pt. „Śpiewająca Biblioteka” w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamieniu.

Było to spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci p. Edytą Zarębską, której towarzyszył muzyk i kompozytor p. Robert Zarębski.

Autorka wystąpiła w baśniowym stroju rozpoczynając spotkanie od opowieści o początkach swojej twórczości, o przygodach ze swojego dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek.

Następnie pan Robert Zarębski przeczytał i zainscenizował opowiadanie o myszce i kocie z książki „Opowieści Babci Gruni”. Dzieci miały także możliwość udziału w odgadywaniu zagadek literackich.  Aktywnie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Pani Edyta Zarębska wprowadziła również dzieci w świat sztuki ilustracji książkowej.

Uczniowie mieli możliwość obserwować etapy powstawania rysunków myszki i ślimaka.

To ciekawe i pełne emocji spotkanie zakończyło się prezentacją piosenki pt. „Mądra rzeka”. Pan Robert śpiewał i grał na instrumencie, a dzieci klaskały do rytmu melodii oraz włączyły się w śpiewanie piosenki.

Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i biblioteki wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom: Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Cekowie-Kolonii Pani Laurze Wojtysiak oraz Pani Kindze Ballion za zaproszenie na  bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.