Aktualności

Spotkanie literacko-muzyczne „Śpiewająca Biblioteka”

 

16 maja 2019 r. uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami p. Mariolą Kubiak, p. Anną Witczak i p. Renatą Błaszczyk uczestniczyli w spotkaniu literacko - muzycznym pt. „Śpiewająca Biblioteka” w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamieniu.


Było to spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci p. Edytą Zarębską, której towarzyszył muzyk i kompozytor p. Robert Zarębski.

Autorka wystąpiła w baśniowym stroju rozpoczynając spotkanie od opowieści o początkach swojej twórczości, o przygodach ze swojego dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek.

Następnie pan Robert Zarębski przeczytał i zainscenizował opowiadanie o myszce i kocie z książki „Opowieści Babci Gruni”. Dzieci miały także możliwość udziału w odgadywaniu zagadek literackich.  Aktywnie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Pani Edyta Zarębska wprowadziła również dzieci w świat sztuki ilustracji książkowej.

Uczniowie mieli możliwość obserwować etapy powstawania rysunków myszki i ślimaka.

To ciekawe i pełne emocji spotkanie zakończyło się prezentacją piosenki pt. „Mądra rzeka”. Pan Robert śpiewał i grał na instrumencie, a dzieci klaskały do rytmu melodii oraz włączyły się w śpiewanie piosenki.

Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i biblioteki wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom: Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Cekowie-Kolonii Pani Laurze Wojtysiak oraz Pani Kindze Ballion za zaproszenie na  bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

images/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie1.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie10.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie11.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie12.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie12_1.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie13.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie14.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie15.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie16.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie17.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie17_1.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie18.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie2.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie20.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie3.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie4.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie5.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie7.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie8.jpgimages/tmp/outputImages/640_spotkanie_autorskie9.jpg