Ogólnopolski Program Edukacyjny "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I i II uczestniczyli w X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.  Celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole, wytworzenie u dzieci  naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia oraz edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.

W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie, a także zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Po przeprowadzeniu wszystkich zajęć uczniowie przystąpili do  Ogólnopolskiego Testu  Bezpieczeństwa, sprawdzającego wiedzę Pierwszo - i Drugoklasistów.

Po zakończeniu wszystkich działań szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział naszej placówki w programie oraz gratulacje realizacji i ukończenia programu, a uczniowie dyplomy potwierdzające znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Przeprowadzone zajęcia przez wychowawców klas: p. Renatę Błaszczyk i p. Annę Witczak oraz pielęgniarkę szkolną p. Dorotę Graczyk były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.

CERTYFIKAT
Bezpieczny Puchatek