Dzień  Ekologicznych Gier

Planszowych

podsumowanie działań ekologicznych

Efektem finalnym podjętych przez nas działań w ramach projektu Kaliskiej Przygody z Odpadami było zorganizowanie Dnia Ekologicznych Gier Planszowych.

Dzieci z klas  I – III, jak i starsi koledzy zostali zaproszeni przez autorów prac konkursowych – przyrodniczo - ekologicznych gier planszowych pt. „Młody ekolog” do wspólnej zabawy. Autorzy gier zapoznali uczestników z zasadami, osobiście prowadzili i nadzorowali przebieg gry. Zainteresowanie ze strony młodszych i starszych kolegów  było ogromne.

Celem  tej inicjatywy było rozwijanie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy na temat ekologii oraz przyrody i jej ochrony, a także  popularyzowanie ciekawego sposobu na dobrą zabawę w wolnym czasie.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gier gratulujemy wiedzy ekologicznej, wytrwałości i chęci spędzenia wolnego czasu w atrakcyjny sposób.

Koordynatorzy szkolnego projektu ekologicznego: Pani Renata Błaszczyk i Pani Ewa Marczyńska.