,,Czytamy razem” – zajęcia biblioteczne w klasie I

W czerwcu odbyły się zajęcia biblioteczne w klasie I. Uczniowie – po pasowaniu na czytelnika - podzieli się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książeczek, które otrzymali podczas uroczystości.

Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat przygód swoich książkowych bohaterów. Wspólnie z nauczycielem – bibliotekarzem p. Aldoną Marciniak czytały i przeglądały wybrane przez siebie książki.

Głównym celem zajęć bibliotecznych jest uświadomienie uczniom niezwykłej roli, jaką może odegrać w ich życiu literatura, zachęcenie  do słuchania i czytania książek oraz kształtowanie nawyku czytania. Jeżeli czytanie będzie się kojarzyło dzieciom z radością, a nie z obowiązkiem, przymusem, czy nudą oznacza to, że cel został osiągnięty.