Pamiętamy…

6 września 2019 roku w ramach opieki uczniów naszej szkoły nad miejscami pamięci narodowej we współpracy i z pomocą Urzędu Gminy Ceków-Kolonia, Koła Kombatantów RP w Cekowie oraz Rady Sołeckiej Morawina przeprowadzone zostały prace przy obelisku upamiętniającym śmierć żołnierzy poległych 4 września 1939 roku na skraju lasu przy głównej drodze, gdzie niemiecki samolot ostrzelał oddział należący do 25 Dywizji Piechoty.

Prace porządkowe zostały przeprowadzone również przy obelisku w głębi lasu, upamiętniającym śmierć Polaków poległych na skraju szkółki leśnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Morawinie pamiętają i otaczają opieką miejsca pamięci narodowej, a w tym roku szczególniej w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.