Akcja „Sprzątanie Świata” 2017

21 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Morawinie odbyła się akcja „Sprzątanie Świata” 2017.

Celem akcji był recykling „ Nie ma śmieci- są surowce”.

Organizatorem akcji w naszej szkole było koło LOP pod opieką pani Ewy Marczyńskiej.

W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I- VII oraz przedszkolaki z grupy 3-4 latków oraz 5-6 latki.

Akcja rozpoczęła się apelem organizacyjnym, podczas którego pani dyrektor mgr Magdalena Zgirska

przedstawiła harmonogram przebiegu akcji oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa.

Pod opieką nauczycieli sprzątano teren wokół szkoły, park szkolny, drogę do pobliskiego lasu oraz chodnik przy głównej ulicy.

Śmieci segregowane były do odpowiednich worków: żółty na plastik, zielony na szkło oraz czarny na pozostałe odpady.

Worki oraz rękawiczki otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Cekowie Kolonii.

Po zakończonej akcji śmieci zostały zgromadzone w wyznaczonym miejscu, a uczestnicy akcji po powrocie

do klas otrzymali kiełbaskę z grilla oraz chlebek ufundowane przez pana Rafała Płócienniczaka.