"Cybernauci" w naszej szkole

W dwa kolejne październikowe piątki Szkoła Podstawowa w Morawinie gościła trenera Fundacji Nowoczesna Polska, panią Joannę Kostrzewę - Emisariusza Bezpiecznego Internetu, która przeprowadziła warsztaty na temat kształtowania właściwych zachowań w sieci dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Szkolenia odbywały się w ramach projektu  „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jest to projekt szkoleniowy realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów w szkołach w całej Polsce dla wszystkich grup docelowych.

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w Internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia.

Uczniowie klas I-III pracowali podczas warsztatu na temat: "Tajemne moce komputera", uczniowie klas IV-V: "Mój wizerunek w Internecie", uczniowie klas VI-VII: "Ochrona wizerunku w sieci", nauczyciele: "Moi uczniowie bezpieczni w sieci". Rodzice uczniów, 14 listopada, uczestniczyli w spotkaniu z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu na temat "E - zagrożenia".

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Kostrzewie za bardzo wartościowe zajęcia w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.