Byliśmy na wycieczce ...

15 listopada 2017 roku uczniowie klas IV - VII wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem naszej wyprawy było "Kolejkowo" - największa makieta kolejowa w Polsce.  To tutaj zostaliśmy zabrani w cudowną podróż przez miniaturowy świat. Twórcy "Kolejkowa" na Dworcu Świebodzkim stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk.

Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. 305 m powierzchni makiety, 430 metrów torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 188 samochodów, 224 budynki - autentyczne budowle, 2850 figurek ludzi i zwierząt oraz mosty, tunele, akweny, zjawisko dnia i nocy - to aż tyle spotkało nas w jednym miejscu! Wszyscy byli mile zaskoczeni tym co udało się tutaj dostrzec. Kolejnym punktem był spektakl baletowy "Karnawał zwierząt" w Operze Wrocławskiej.

Spektakl z jednej strony muzycznie przedstawił zwierzęta znane nam z codziennego życia i dalekich podróży, a z drugiej - w płaszczyźnie choreograficznej - przybliżył tajniki sztuki baletowej. Zarówno dla miłośników fauny, jak i amatorów tańca.  Narrator opowiadał o najważniejszych elementach tańca, pokazywał podobieństwa na przykładzie ruchu zwierząt, przybliżając nam piękny i tajemniczy świat tańca i baletu.
W tym samym czasie część uczniów bawiło się w obiekcie rekreacyjno-sportowym Park Trampolin "GOjump" - największym parku trampolin w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki było "Hydropolis" - unikalne w skali kraju centrum wiedzy o wodzie.
W odrestaurowanym XIX-wiecznym wnętrzu dawnego zbiornika wody czystej mieści się interaktywna, opracowana w oparciu o najnowsze technologie wystawa poświęcona „substancji życia”. Edukacja stanowi dzisiaj istotny aspekt życia młodego człowieka, dlatego stworzono tutaj miejsce, które w ciekawy, przystępny i atrakcyjny sposób pozwala zgłębić wiedzę z zakresu ekologii, przyrody, geografii, fizyki, chemii, jak również historii, kultury i sztuki. "Hydropolis" to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Po dniu pełnym wrażeń, od miniaturowego świata, poprzez balet, trampoliny aż po wodę... zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do rzeczywistości.