"Andrzejkowe czary - mary"

30 listopada najstarsi uczniowie naszej szkoły uznali za czas niezwykły i zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki na wieczór wróżb i czarów oraz tajemniczych  zaklęć. Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas czeka w przyszłości. To właśnie wtedy zaczyna działać czarodziejska moc!

Uczniowie klasy szóstej wróżyli wszystkim... „Hokus - pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniły, złóżmy dary…”. Było wrzucanie grosika przez lewe ramię do czarnego kapelusza, przepowiadanie przyszłości przez wróżkę ze szklaną kulą, podróże po świecie i wybór miejsca zamieszkania, "słomki przyjaźni", "koło dobrych rad", "jednorożec szczęścia", karteczki z przedmiotem będącym symbolem przyszłego zawodu, wybór imion przyszłego męża i żony oraz wiele ciekawych konkursów. Wieczór upłynął wszystkim na wróżbach przeplatanych tańcami i dobrą zabawą.