Świąteczne spotkanie z muzyką i instrumentami dętymi

Tydzień poprzedzający Boże Narodzenie zaczął się w naszej szkole bardzo niecodziennie. W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku nauczyciele wraz z uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera wprowadziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III w świąteczne kolędowanie.

Dyrektor szkoły muzycznej pan Liwiusz Szumała w bardzo ciekawy sposób prezentował instrument dęty blaszany – trąbkę.

Uczniowie mogli przekonać się, że z pozoru prosty instrument nie poddaje się tak łatwo próbie gry. Dopiero po instruktażu muzyków z trąbki popłynęły pierwsze dźwięki……..

Talent pedagogiczny prowadzącego i jego wspaniały kontakt z widownią przeszedł wszelkie oczekiwania. Każdy chciał zagrać na instrumentach blaszanych. Być może wśród naszych dzieci rosną mali artyści, przecież miały wspaniałe wzorce w postaci doskonałej gry młodych muzyków.