Akcja charytatywna na rzecz  chłopca z klasy IV Witolda Wojciecha Lubki

W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 oraz w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018 została przeprowadzona w naszej szkole akcja charytatywna ,,Wkręć się w pomaganie’’. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Samorząd Uczniowski wraz z uczniami i wychowawczynią obecnej klasy II.

Celem akcji jest pomoc w zbieraniu plastikowych korków. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na rower i rehabilitację dla niepełnosprawnego chłopca Witolda Lubki z Osuchowa w gminie Koźminek. Pierwsza zbiórka miała miejsce podczas balu przebierańców wśród dzieci z przedszkola i uczniów klas I – III w 2016 r.. Nasi uczniowie okazali się bardzo odpowiedzialni i poważnie potraktowali sprawę. Bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę korków, która trwa nadal, aż do końca bieżącego roku szkolnego. Warto podkreślić, iż zbiórka plastikowych korków ma również charakter ekologiczny, ponieważ pochodzi z odpadów plastikowych butelek i innych opakowań.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tej charytatywnej akcji na rzecz WITKA.

Opiekun: Mariola Kubiak