Aktualności

 

Od serca dla serca

           

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego każdy uczeń naszej szkoły od poniedziałku 5 lutego mógł wykonać wyjątkową walentynkę, która umili pobyt w szpitalu 7-letniej Julii po przeszczepie serduszka.      

                                                                                                                                                         
Julia Matusiak w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu czekała na dawcę i przeszczep serca od ponad 330 dni. U Julii w wieku 2 lat rozpoznano Kardiomiopatię Rozstrzeniowo Gąbczastą, chorobę niezwykle rzadką, która niszczy strukturę mięśnia sercowego, sprawiając, że serce staje się coraz słabsze, aż w końcu niemal przestaje pracować.

Serce dla Julki znalazło się w miniony czwartek. Operację wykonano w piątek w nocy. Historia Julii Matusiak z Kalisza poruszyła niejedno serce, również serca naszych uczniów. Wykonaliśmy dla dziewczynki 72 laurki z serduszkami. Był to dla nas drobny gest płynący z serca, lekcja wrażliwości, a dla dziewczynki i jej rodziców wsparcie w tych trudnych dla nich chwilach.

Julia jest podopieczną kaliskiej fundacji "Bread of Life", gdzie zostały przekazane wszystkie wykonane przez uczniów walentynki.

Życzymy Julii bardzo dużo zdrowia, siły, wytrwałości oraz samych tylko pogodnych chwil.

Cieszymy się, że każdy z nas mógł zrobić coś dobrego, coś "od serca dla serca".  Mamy nadzieję, że otrzymane kartki wywołają uśmiech na twarzy Julii.

            Kaliska fundacja "Bread of Life" zbiera fundusze na wsparcie dla rodziców, opiekujących się troskliwie Julią w szpitalu oraz na jej rehabilitację.

 

images/tmp/outputImages/640_serce1.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce2.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce3.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce4.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce5.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce6.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce7.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce8.jpgimages/tmp/outputImages/640_serce9.jpg