Aktualności

Byliśmy na Festiwalu Profesjonalistów

6 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy siódmej spędzili w Hali Arena w Kaliszu na Festiwalu  Profesjonalistów. Nasi uczniowie wiedzą doskonale, że droga do profesjonalizmu zaczyna się od pasji, ciekawości świata i radości z jego odkrywania, dlatego też wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w wydarzeniu przygotowanym przez miasto Kalisz.

Były to zajęcia w ramach doradztwa zawodowego pomocne w wyborze drogi do wymarzonego zawodu.  Za sprawą Festiwalu Profesjonalistów miasto chciało pokazać możliwości, jakie stwarza kaliska przestrzeń. Uczniowie mieli możliwość zapoznania z kaliskimi szkołami oraz firmami Wielkopolskiego Klastra Lotniczego i Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski. Kilkudziesięciu wystawców, w tym kaliskie szkoły, uczelnie oraz przedsiębiorstwa, zaprezentowały swój potencjał. Jedni proponowali jak najlepsze wykształcenie, inni poszukiwali fachowców do pracy. Inicjatywa festiwalu polegała na połączeniu targów edukacyjnych, targów pracy i atrakcyjnej formy pokazania nauki.              

 Nasi uczniowie przychylnym okiem spojrzeli w kierunku szkolnictwa zawodowego, mają bowiem nadzieję na jak najlepsze planowanie kariery oraz dobrą pracę w Kaliszu. Siódmoklasiści brali udział w ciekawych pokazach naukowych Centrum Nauki Kopernik, doświadczeniach, zabawach edukacyjnych, pokazach mikrodronów, bawili się przy interaktywnych stoiskach z robotami przygotowanych przez Wielkopolski Klaster Lotniczy. Uczestnicy mogli wcielić się w rolę programisty, położnej, fryzjera, degustatora posiłków przygotowanych przez cukierników, posłuchać informacji o zdrowym żywieniu, własnoręcznie przygotować poduszkę, obejrzeć prezentację kaliskich szkół i uczelni.

Niektórzy z uczniów na Festiwalu Profesjonalistów podjęli decyzję o wyborze przyszłego zawodu i szkoły. Życzymy wszystkim siódmoklasistom, aby planując ścieżkę kariery zawodowej, zgodną ze swoimi uzdolnieniami, zainteresowaniami, a przede wszystkim pasją i zamiłowaniem dokonali jak najlepszych wyborów na całe życie.

 

images/tmp/outputImages/640_festiwal1.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal10.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal11.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal12.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal13.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal14-1.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal14.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal15.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal16.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal17.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal18.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal19.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal2.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal20.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal3.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal4.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal5.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal6.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal7.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal8.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal9.jpgimages/tmp/outputImages/640_festiwal21.jpeg