Szkoła Podstawowa w Morawinie

13 lutego 2020 20:27 | Aktualności

Dzień Babci i Dziadka 2019

21 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Seniora. Zaproszeni goście kochane Babcie i Dziadkowie licznie zjawili się, by wziąć udział w tej wspaniałej uroczystości.

Na wstępie pani dyrektor Magdalena Zgirska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci z klasy II przedstawiły program artystyczny. Uroczystość rozpoczęły „Polonezem”. Ponadto były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role,a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, a następnie zaprosiły ich na wspólny poczęstunek przygotowany przez drogich rodziców. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i wzajemnego bliższego poznania się.

Dzień Babci i Dziadka - 2019

Filmy: