Szkoła Podstawowa w Morawinie

13 lutego 2020 20:49 | Aktualności

List do Królowej Elżbiety II

Na ostatniej lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielką języka angielskiego p. Katarzyną Piestrzyńską napisali list do Królowej Elżbiety II. W ramach pisania listu formalnego postanowiliśmy wykorzystać nabyte umiejętności i wysłać list do Jej Wysokości Królowej.

Uczniowie bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania. Uczennica klasy 8 - Wanessa Wątrobska narysowała portret królowej oraz jedną z ulic Londynu. Oba rysunki dołączyliśmy do listu jako prezent. Uczniowie przygotowali również ich wspólne zdjęcia. Powodem napisania listu jest zbliżająca się 71. rocznica ślubu Jej Królewskiej Mości. Z tej okazji uczniowie przesłali najserdeczniejsze życzenia dla królewskiej pary. W liście krótko opisaliśmy naszą klasę, czym się interesujemy i gdzie mieszkamy. Wspomnieliśmy o obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i napisaliśmy w jaki sposób świętowaliśmy ten ważny w naszej szkole dzień. W dalszej części listu zaprosiliśmy Jej Wysokość Królową, aby odwiedziła naszą szkołę. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy otrzymamy odpowiedź zwrotną z Pałacu. Czekamy z niecierpliwością.

List do Królowej Elżbiety II