Szkoła Podstawowa w Morawinie

27 maja 2020 18:16 | Aktualności

Tydzień Języków Obcych

W dniach 18-22 maja 2020r. nauczycielka języka angielskiego p. Katarzyna Piestrzyńska zorganizowała dla uczniów całej szkoły Tydzień Języków Obcych. Każdy dzień był poświęcony innemu krajowi. W poniedziałek była to Francja, we wtorek Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, w środę Hiszpania, w czwartek Niemcy i w piątek Włochy. Uczniowie każdego dnia otrzymywali filmiki z ciekawostkami z danego kraju, dowiadywali się najciekawszych faktów z dziejów konkretnego kraju oraz uczyli się słówek w danym języku. Poznali znaną nam wszystkim piosenkę Panie Janie we wszystkich 5 językach. Zadaniem uczniów było wybrać dowolne zadanie, można było się przebrać charakterystycznie do danego kraju, ugotować potrawę wywodzącą się z konkretnego regionu lub stworzyć plakat. Uczniowie spisali się na medal, powstały przepiękne plakaty. Jednak największą popularnością cieszyło się zadanie związane z gotowaniem. Nasza młodzież największe zamiłowanie przejawia do dań kuchni włoskiej takich jak: spaghetti i pizza. Jednak nie zabrakło również smakołyków z kuchni chińskiej czy amerykańskiej. Bardzo wszystkim dziękuje za  zaangażowanie i świetną zabawę.

Tydzień Języków Obcych 18-22 maja 2020r.